KURU TEMİZLEMEDE EZBERLER BOZULDU.

ARSAL WONDERFUL’u hiç çekinmeden bize inanarak bize güvenerek kulanan memnun kalan kuru temizleme esnafımıza teşekkür ediyoruz.

Aklı, bilimi teknolojiyi kullanarak kuru temizleme esnafımızın kullandığı memnun kaldığı Arsal Wonderful bugün vizyonuna yakışır bir yere geldi.
 
Sağlık açısından,
Ekonomik olmasından,
Zaman ve emeğin azalmasından,
Yoğun kirleri ve lekeleri tek başına çözmesinde, 
Elbiselerde ve makinalarda hiçbir olumsuzluk yaratmadığından Arsal Wonderful her geçen gün müşteri potansiyelini genişletiyor.
Alanında anılır, aranır isimlerin başında geliyor. İyi,doğru dürüst bir yolda ilerliyor. Wonderful mutluluğunu biz yaşıyoruz kuru temizleme esnafımızda yaşıyor.
 

TEKNİĞİN VE ÜRÜNÜN BİLİŞEN DURUMU HAKKINDA, DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE VAROLAN TEKNİK BİLGİLERİ

 
Kurutemizleme öncesi, giysilerde bulunan yoğun kir ve su bazlı lekelerin kuru temizleme sisteminde çıkması için, kirler ayrı, lekler için ayrı kimyasallar kullanılır. Bu kimyasallar kullanıldıktan sonra giysiler kuru temizlemeye atılır ve temizlenir.
 

YOĞUN KİR VE LEKER İÇİN NASIL BİR ÇALIŞMA YAPILIR?

 
Yoğun kirler için önerilen kimyasal, kuru temizleme ilacı olan perkloretilen veya suyla karıştırılması ve bu karışımı elle fırçalama yolu ile yoğun kir olan yerlere sürülmesi istenir. Buradaki sistem budur. Bu bir ilkelliktir.
Ayrıca perkloretilen kapalı sistemlerde çalışılması gereken bir kimyasaldır.
Perkloretilen ile böyle bir çalışma yapılması , insanların elle temasında bile, sağlığa zarar verici ve alerjik durum yaratır.
 
 
 

LEKE ÇIKARTMA

 
İki çeşit müdahale edilir, kurutemizleme öncesi lekelere bu kimyasallar dökülür ve fırçalama yolu ile müdahale edilip kuru temizleme işlemi görür.
Kuru temizlemeden çıkan giysilerde leke kalmışsa bu sefer leke masasında müdahale edilir. Buradaki uygulama  leke çıkartıcı kimyasallar leke üzerine döküldükten sonra buhar ve hava yardımı ile leke çıkartılmaya çalışılır. Ne yazık ki bu çalışma tekniği kumaşı bozma, lekeyi dağıtma ve çıkaramama gibi olumsuzlukları beraberinde getirir.
Bu çalışma yine insan sağlığına olumsuz bir etki yapar. Şöyle ki,  leke kimyasalı buhar ve hava birleşmesinin solunması halinde o işi yapan insanlarda başta kanser ve meslek hastalığına yakalanma olasılığı yükselir. Bu teknoloji Türkiye’de ve Dünya’da 25 senden beri aynı olup hiç değişmemiştir.
 

BULUŞ KONUSU

 
Teknoloji ve günümüzde kullanılan kimyasalların hiçbirini artık kullanmaya gerek kalmıyor. Artık tek bir kimyasal ile giysilerde bulunan yoğun kir ve su bazlı lekelere püskürtme yolu ile müdahale ediliyor ve giysiler kuru temizleme sonrası yoğun kir ve lekelerden arınmış oluyor.
 

DÜNYADA HEPSİNİ BİR ARADA TEK BAŞINA YAPAN BİR KİMYASAL YOKTUR.

 
Kimyasal Ürünümüzün Özellikleri;
 
Giysiler üzerinde hiçbir olumsuz etki yaratmaz.
Ürünümüz kullanım alanında gerek elle temasında gerekse solunması halinde dahi insan sağlığına zarar vermez.
Kanserojen ihtiva etmez.
Yüzey aktif maddelerinin karışımını içeren sıvı güçlendirici bir katkı ürünüdür.
PH değeri nötürdür.
 

İŞVEREN USTA – MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ BİZİMLE YAKALAYACAKSINIZ

 
%100 Maliyet Azaltma - %100 Zaman Kısaltma - %100 Her Türlü Garanti - %100 Olumsuzluklardan Sorumlu - %100 Hijyenik - Sizi Ailemize Katmak İstiyoruz Ve Bekliyoruz…